Bezoekers

190944
Bezoekers vandaag : 584
Gisteren : 576

April: dip in autoverkoop zwakt af

Na de flinke daling in de verkoop van nieuwe auto’s in het eerste kwartaal, was april wederom geen beste maand voor de autoverkopen. Al blijkt de neergaande lijn wel wat af te zwakken.

In het eerste kwartaal van dit jaar werden er tien procent minder nieuwe auto’s verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Vooral in maart was het bar en boos met een daling van 14 procent ten op zichte van maart 2024. Ook in april is de stijgende lijn nog altijd niet gevonden, maar met een daling van 4 procent, lijkt het diepste dal verlaten, blijkt uit de cijfers van BOVAG, RAI Vereniging en RDC.

Hybride

Het marktaandeel van hybride aangedreven auto’s steeg met liefst 6,4 procent naar 49,1 procent in april 2025. Ofwel: bijna de helft van alle nieuw verkochte auto’s is vandaag de dag een mild hybride, full hybride of plug-in hybride. Het marktaandeel van volledig elektrische auto’s groeide met 1,5 procent naar 33,9 procent. Een op de drie nieuw verkochte auto’s is daarmee een EV.

Kia het populairst

Kia bleek wederom het populairste automerk (11,4 % marktaandeel) op ruime afstand gevolgd door achtereenvolgens Škoda (7,8 % marktaandeel), Toyota (7,0 % marktaandeel), Renault (6,3 % marktaandeel) en Volkswagen (6,3 % marktaandeel). Dat Kia een populaire line-up heeft, blijkt uit het feit dat de Kia EV3, Kia Niro en Kia Picanto in de top-5 staan van meest gewilde modellen. De Kia EV3 is lijstaanvoerder, gevolgd door de eveneens elektrische Škoda Elroq. Verder staat de Toyota Yaris Cross in de top-5.

Vanzelfsprekend is Kia EV3 ook de populairste EV. De Škoda Elroq verkoopt eveneens heel goed, net als de Volvo EX30, Renault 5 en Ford Explorer EV.

Misschien leuk om te lezen:

Word lid van de KNAC!

Het lidmaatschap van de KNAC – de oudste automobilistenclub van Nederland – geeft u tal van voordelen. 

Winkelwagen 0

Zoeken in knac.nl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors