Bezoekers

553518
Bezoekers vandaag : 316
Gisteren : 569

Verkoop nieuwe auto’s trekt aan in derde kwartaal

De Nederlandse automarkt lijkt zich voorzichtig te herstellen. In september werden 36.259 nieuwe personenauto’s geregistreerd, 12,6 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar. Over de eerste negen maanden staat de teller op 264.701 auto’s, 1,9 procent minder dan in dezelfde periode van 2025.

Daarmee lijkt de eerdere daling af te vlakken. In het eerste kwartaal kromp de markt nog met 10,8 procent en na zes maanden bedroeg de achterstand nog 4,2 procent. De sterke septembermaand zorgt dus voor een duidelijke verbetering richting het einde van het jaar. De cijfers zijn afkomstig van RDC en geanalyseerd door RAI Vereniging en BOVAG.

Elektrisch in de lift

Wederom doen volledig elektrische auto’s het goed. In september waren zij goed voor een marktaandeel van 52,8 procent, tegenover 37,5 procent een jaar eerder. Ook hybrides blijven populair. Hun aandeel steeg over de eerste negen maanden van 48,7 naar 50 procent.

Die groei gaat vooral ten koste van conventioneel aangedreven benzineauto’s. Hun marktaandeel halveerde bijna, van 14,9 procent in de eerste negen maanden van 2025 naar 7,4 procent dit jaar. De diesel is bijna uitgestorven.

Brandstofprijzen en pseudo-eindheffing

Volgens BOVAG-voorzitter Patrick Olgers spelen de hoge brandstofprijzen een rol bij de groei van elektrische auto’s. Daarnaast loopt een deel van het bedrijfsleven volgens hem al vooruit op de pseudo-eindheffing, die vanaf 2027 gaat gelden voor werkgevers die werknemers een auto met verbrandingsmotor van de zaak laten gebruiken.

Eindsprint

Tegelijkertijd verwacht BOVAG in het vierde kwartaal nog een eindsprint van hybrides. Werkgevers kunnen werknemers die hun auto van de zaak ook privé gebruiken dan voor het laatst een nieuwe auto met verbrandingsmotor aanbieden zonder met de nieuwe heffing te maken te krijgen.

Meest geregistreerde merken in september 2026
Toyota (3.274 registraties, 9% marktaandeel)
Tesla (3.165 registraties, 8,7% marktaandeel)
Kia (3.060 registraties, 8,4% marktaandeel)
Renault (2.490 registraties, 6,9% marktaandeel)
Škoda (2.280 registraties, 6,3% marktaandeel)

Meest geregistreerde modellen in september 2026
Tesla Model Y (2.078 registraties, 5,7% marktaandeel)
Tesla Model 3 (1.087 registraties, 3% marktaandeel)
Škoda Elroq (1.040 registraties, 2,9% marktaandeel)
Toyota Yaris Cross (763 registraties, 2,1% marktaandeel)
Toyota Aygo X (721 registraties, 2% marktaandeel)

Meest geregistreerde EV-modellen in september 2026
Tesla Model Y (2.078 registraties, 10,9% marktaandeel)
Tesla Model 3 (1.087 registraties, 5,7% marktaandeel)
Škoda Elroq (1.040 registraties, 5,4% marktaandeel)
Kia EV2 (607 registraties, 3,2% marktaandeel)
Renault 5 (594 registraties, 3,1% marktaandeel)

Marktaandeel naar brandstofsoort in Q1 – Q3 2026
Full EV (109.024 registraties, 41,2% marktaandeel)
Hybride (132.455 registraties, 50% marktaandeel)
Benzine (19.493 registraties, 7,4% marktaandeel)
Diesel (2.719 registraties, 1% marktaandeel)
LPG (1.001 registraties, 0,4% marktaandeel)

Misschien leuk om te lezen:

Word lid van de KNAC!

Het lidmaatschap van de KNAC – de oudste automobilistenclub van Nederland – geeft u tal van voordelen. 

Winkelwagen 0

Zoeken in knac.nl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors