Bezoekers

570033
Bezoekers vandaag : 267
Gisteren : 562

Ferrari boekt recordresultaten ondanks dalende autoverkoop

Ferrari presenteerde deze week opnieuw uitstekende bedrijfsresultaten. Hoewel de Italiaanse sportwagenbouwer in het derde kwartaal van 2026 iets minder auto’s afleverde dan een jaar eerder, stegen de omzet en winst fors. De succesfactoren? De verkoop van exclusieve modellen en de populariteit van uitgebreide personalisatiemogelijkheden.

Een autofabrikant die zwarte cijfers schrijft; het is tegenwoordig eerder uitzondering dan regel. Ferrari laat echter zien dat het kan. Het merk boekte in het derde kwartaal van 2026 een omzet van 1,9 miljard euro. Dat is een stijging van 7 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De operationele winst nam zelfs met 12 procent toe tot 563 miljoen euro.

Opvallend is dat Ferrari deze resultaten behaalt zonder meer auto’s te verkopen. In het derde kwartaal leverden de Italianen 3.368 exemplaren af, tegenover 3.401 in dezelfde periode van 2025. De verklaring ligt vooral in de samenstelling van het modellenaanbod en de manier waarop Ferrari zijn auto’s verkoopt.

Exclusieve modellen stuwen de resultaten

Een belangrijke bijdrage komt van de introductie van nieuwe, bijzonder exclusieve modellen. Zo zijn de eerste exemplaren van de F80-hypercar inmiddels bij klanten afgeleverd. Met een prijskaartje van meerdere miljoenen euro’s per stuk levert dit model een aanzienlijke bijdrage aan de resultaten. Ook de Amalfi, 296 Speciale, 12Cilindri Spider en Purosangue waren populairder dan een jaar geleden. Daarnaast zijn de eerste exemplaren van de 849 Testarossa Spider uitgeleverd.

Klanten betalen graag voor maatwerk

Een tweede belangrijke succesfactor is de mogelijkheid om een Ferrari volledig naar eigen smaak samen te stellen. Via het Tailor Made-programma kunnen klanten hun auto tot in detail personaliseren. Ferrari-klanten blijken bereid daar flink voor te betalen. Die extra’s leveren de fabrikant bovendien relatief veel op, waardoor de opbrengst per verkochte auto toeneemt.

China blijft achter

Net als veel andere automerken zag Ferrari de vraag uit China teruglopen. Echter nam de verkoop toe in Europa, Noord- en Zuid-Amerika en andere Aziatische markten. De orderboeken staan inmiddels tot in 2028 vol.

Misschien leuk om te lezen:

Sleutelhulp

Wat verstaat u onder sleutelhulp? Hulp bij het sleutelen? Of hulp als je je (auto)sleutel kwijt bent? Dat laatste is…

Word lid van de KNAC!

Het lidmaatschap van de KNAC – de oudste automobilistenclub van Nederland – geeft u tal van voordelen. 

Winkelwagen 0

Zoeken in knac.nl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors