Bezoekers

561323
Bezoekers vandaag : 230
Gisteren : 410

Brandgevaar bij elektrische Volkswagens: laden voorlopig beperkt tot 80 procent

Volkswagen roept wereldwijd bijna 29.000 elektrische auto’s terug vanwege mogelijk brandgevaar. Het gaat om de ID.3, ID.4, ID.7 en ID. Buzz. In Nederland zijn ruim 1.500 auto’s betrokken. Omdat een definitieve oplossing nog ontbreekt, wil Volkswagen het opladen voorlopig automatisch begrenzen op 80 procent.

De Nederlandse importeur Pon heeft eigenaren van mogelijk getroffen auto’s gewaarschuwd. De terugroepactie was eerder al in de Verenigde Staten gestart.

Accu’s vormen mogelijk brandrisico

Het is nog onduidelijk wat er precies mis is met de batterijen, maar dat de accu’s mogelijk een brandrisico vormen, lijkt wel duidelijk. Om die reden roept Volkswagen eigenaren op om de accu niet verder dan 80 procent op te laden. Eigenaren krijgen daarom het advies om zelf een laadlimiet in te stellen. Dat is om de tijd te overbruggen naar 27 oktober. Vanaf die datum komt de fabrikant waarschijnlijk met een software-update waarmee tijdelijk het laden automatisch stopt bij 80 procent.

Controleer het kenteken

Rijd u een elektrische Volkswagen? Controleer dan via de RDW-kentekencheck of uw auto onder de terugroepactie valt. Volg bij een getroffen auto de instructies van Volkswagen en stel de laadlimiet voorlopig in op 80 procent.

Misschien leuk om te lezen:

Word lid van de KNAC!

Het lidmaatschap van de KNAC – de oudste automobilistenclub van Nederland – geeft u tal van voordelen. 

Winkelwagen 0

Zoeken in knac.nl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors