Bezoekers

561648
Bezoekers vandaag : 162
Gisteren : 393

Elektrische auto’s goed voor 22,7 procent van Europese nieuwverkopen

Het aandeel nieuw verkochte volledig elektrische auto’s in Europa steeg in de eerste negen maanden van 2026 naar 22,7 procent. In dezelfde periode vorig jaar was dat nog 16,1 procent, laten cijfers van brancheorganisatie ACEA zien.

Van januari tot en met september zijn in Europa 8,52 miljoen nieuwe personenauto’s geregistreerd, bijna 6 procent meer dan in dezelfde periode in 2025. Daarvan waren er ruim 1,93 miljoen volledig elektrisch. Dat is bijna de helft meer dan een jaar eerder.

Ook hybride aandrijflijnen winnen terrein. Mild hybrides, full hybrids en plug-in hybrides waren goed voor 36,3 procent van de nieuwregistraties, tegenover 34,7 procent in 2025. Het aantal geregistreerde hybride auto’s steeg met ongeveer 11 procent naar ruim 3,09 miljoen exemplaren.

Plug-inhybrides bereikten een marktaandeel van 10,1 procent, tegenover 9 procent een jaar eerder. In totaal werden er ruim 860.000 op naam gezet, een stijging van bijna 19 procent.

Benzine en diesel verliezen terrein

Tegenover de groei van geëlektrificeerde aandrijflijnen staat een daling van het aandeel auto’s met uitsluitend een conventionele benzinemotor. Dat zakte van 27,7 procent in de eerste negen maanden van 2025 naar 21,2 procent in dezelfde periode van 2026. De dieselauto verloor eveneens veel terrein. Het aandeel in de Europese nieuwregistraties daalde van 9,3 naar 7,1 procent.

Nieuwe auto’s in Europa naar brandstofsoort (januari–september)

Brandstofsoort202420252026
Benzine34,4%27,7%21,2%
Hybride30,1%34,7%36,3%
Plug-inhybride6,9%9,0%10,1%
Volledig elektrisch13,1%16,1%22,7%
Diesel12,4%9,3%7,1%
Overig3,1%3,2%2,7%

Misschien leuk om te lezen:

Word lid van de KNAC!

Het lidmaatschap van de KNAC – de oudste automobilistenclub van Nederland – geeft u tal van voordelen. 

Winkelwagen 0

Zoeken in knac.nl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors