Bezoekers

461237
Bezoekers vandaag : 375
Gisteren : 657

Duits onderzoek: Chinese auto’s verliezen razendsnel waarde

Chinese automerken winnen in hoog tempo terrein op de Europese automarkt. De aankoop van zo’n Aziatische EV of plug-in hybride is echter niet zonder risico. Duits onderzoek laat zien dat Chinese auto’s aanzienlijk sneller afschrijven dan modellen van traditionele autofabrikanten, meldt het AD.

Chinese automerken weten ondanks Europese importheffingen steeds meer kopers te overtuigen. Toch blijkt de restwaarde van veel Chinese modellen onder druk te staan. Volgens cijfers van het Duitse analysebureau DAT (Deutsche Automobil Treuhand) is een Chinese plug-in hybride na drie jaar gemiddeld nog slechts 47 procent van zijn oorspronkelijke nieuwprijs waard. Begin 2024 lag dat percentage nog op 61 procent.

De waardedaling verloopt daarmee bijna twee keer zo snel als bij de bredere markt voor elektrische auto’s. Waar Chinese modellen in twee jaar tijd 14 procentpunten aan restwaarde verloren, daalde de gemiddelde restwaarde van EV’s in dezelfde periode met 7 procentpunten.

Vertrouwen speelt een cruciale rol in de waardedaling. Consumenten vragen zich af of alle nieuwe Chinese merken over enkele jaren nog actief zullen zijn op de Europese markt. Die onzekerheid zorgt voor terughoudendheid onder tweedehandskopers.

Tijdelijk

Uit onderzoek van DAT blijkt dat bijna de helft van de automobilisten verwacht dat een deel van de nieuwe Chinese merken binnen vijf jaar uit Europa zal verdwijnen. Daardoor ontstaan zorgen over de beschikbaarheid van onderdelen, software-updates en onderhoudsnetwerken.

Ook het hoge innovatietempo van Chinese fabrikanten werkt tegen hen. Nieuwe modellen en technologische updates volgen elkaar in rap tempo op, waardoor bestaande auto’s sneller verouderen in de ogen van consumenten. Dat zet de tweedehandsprijzen verder onder druk.

Lagere inruilwaarden

De gevolgen zijn merkbaar in de hele sector. Particuliere eigenaren krijgen te maken met lagere inruilwaarden, terwijl leasemaatschappijen en dealers hogere afschrijvingen moeten incalculeren. Sommige grote leasemaatschappijen verhogen daarom inmiddels hun tarieven voor Chinese modellen om het extra restwaarderisico op te vangen.

Het onderzoek laat zien dat een scherpe aanschafprijs niet automatisch leidt tot de voordeligste keuze op de lange termijn.

Misschien leuk om te lezen:

Word lid van de KNAC!

Het lidmaatschap van de KNAC – de oudste automobilistenclub van Nederland – geeft u tal van voordelen. 

Winkelwagen 0

Zoeken in knac.nl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors