Bezoekers

395231
Bezoekers vandaag : 339
Gisteren : 453

Duits onderzoek: plug-in hybride rijders gebruiken elektrische modus matig

Een moderne plug-in hybride heeft tegenwoordig een volledig elektrische actieradius van meer dan 100 kilometer. De PHEV lijkt daarmee voor korte stukken een goed alternatief voor de volledig elektrische auto. Duits onderzoek toont echter aan dat de plug-in hybride rijder echter veel de brandstofmotor gebruikt.

Een gemiddeld brandstofverbruik van 1 op 100 of zelfs 1 op 250 is voor een moderne plug-in hybride echt haalbaar als we de fabriekscijfers mogen geloven. Met een volledig elektrisch rijbereik van soms wel 130 of 140 kilometer, is er immers bijna geen benzine meer nodig. Duits onderzoek laat echter zien dat in de praktijk maar weinig gebruik PHEV-rijders ook gebruik maken van de stekker. De zes onderzoeksinstituten, waaronder het Fraunhofer Institute en het Öko-Institut, analyseerden de afgelopen jaren op Europese schaal de praktijkgegevens van 981.000 plug-in-hybrides.

Volgens de onderzoekers maken vooral bestuurders van grote SUV’s en luxe modellen weinig gebruik van de elektromotor. Daardoor ligt het daadwerkelijke verbruik van deze voertuigen soms tot drie keer hoger dan de fabrieksopgave. Bestuurders van compactere modellen presteren beter: zij rijden tot 43 procent van hun kilometers volledig elektrisch.

Niet alleen het brandstofverbruik valt in de praktijk hoger uit, ook de CO₂-uitstoot blijkt groter dan de officiële cijfers suggereren. Daarmee staat de milieuwinst van plug-inhybrides onder druk, zeker wanneer ze niet consequent worden opgeladen en vooral op de verbrandingsmotor rijden.

Misschien leuk om te lezen:

Word lid van de KNAC!

Het lidmaatschap van de KNAC – de oudste automobilistenclub van Nederland – geeft u tal van voordelen. 

Winkelwagen 0

Zoeken in knac.nl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors