Bezoekers

450882
Bezoekers vandaag : 604
Gisteren : 1542

Tesla onthult details over 17 ongelukken met Robotaxi’s: van kapotte buitenspiegel tot aangereden hond

Tesla heeft voor het eerst uitgebreide informatie vrijgegeven over ongelukken met zijn zelfrijdende Robotaxi’s. Het gaat om zeventien incidenten die eerder wel waren gemeld bij de Amerikaanse verkeersveiligheidsdienst NHTSA, maar waarvan de details tot nu toe geheim bleven.

Uit de vrijgegeven gegevens blijkt dat veel ongelukken niet direct door de zelfrijdende Tesla’s werden veroorzaakt. In meerdere gevallen reden andere weggebruikers juist tegen de Robotaxi’s aan.

Robotaxi rijdt hond aan

Toch zitten er ook incidenten tussen waarbij de Tesla zelf de oorzaak was. Zo reed een Robotaxi vorig jaar een hond aan die de straat overstak. Volgens Tesla kon het dier na de aanrijding wel zelfstandig weglopen. Daarnaast raakten Robotaxi’s in twee andere gevallen voertuigen met hun buitenspiegels.

Ook bestuurders op afstand betrokken bij schade

Opvallend is dat bij twee ongelukken niet de autonome software, maar een bestuurder op afstand verantwoordelijk was voor de schade. Tesla-medewerkers kunnen de voertuigen op afstand besturen wanneer ze langzaam rijden, bijvoorbeeld om gevaarlijke situaties te voorkomen.

Bij een van die incidenten reed de auto tegen een stoeprand en een metalen hekwerk aan. In een ander geval schampte een Robotaxi een tijdelijke afzetting langs de weg. Volgens Tesla zaten er op dat moment geen passagiers in de auto, behalve een veiligheidsmedewerker.

Zelfrijdende auto’s moeten alle crashes melden

In de Verenigde Staten zijn fabrikanten van autonome voertuigen (zoals Waymo en Zoox) verplicht om alle ongelukken te rapporteren aan de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Tesla meldde de incidenten eerder al, maar hield de beschrijvingen vertrouwelijk.

Misschien leuk om te lezen:

Word lid van de KNAC!

Het lidmaatschap van de KNAC – de oudste automobilistenclub van Nederland – geeft u tal van voordelen. 

Winkelwagen 0

Zoeken in knac.nl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors